OPIS
PRODUKTU
AUTOELEKTRO NR 165 miesięcznik dla warsztatów branży samochodowe a w tym numerze między innymi układy elektryczne samochodów Citroen C3 A51 z silnikami benzynowymi i Diesla - część 1
W numerze 165 ( lipiec 2014) miesięcznika Autoelektro przedstawiono rozwiązanie dotyczące problemu w samochodzie marki Mercedes-Benz klasy C (203), E (210) (211), ML (163), S (220) - skrzynia automatyczna EGS utrata biegów, nieprawidłowe przeniesienie momentu obrotowego, problem przedstawiony jest w rubryce pt. Rada miesiąca opracowanej przy współpracy z TEXA Poland. Kolejnym zagadnieniem poruszonym w miesięczniku jest temat Interfejs CAN - podstawy cz.2, który jest kontynuacją artykułu z numeru poprzedniego W rozdziale Technika, tytuł Zrobotyzowana skrzynia biegów Nowa Panda 1.2 - 8V. W comiesięcznym cyklu Układy elektryczne samochodów przedstawiono układy dla Citroena C3 A51 silniki benzynowe i Diesla część 1. Przedstawiono nowy tester EPS 205 - elektroniczny próbnik wtryskiwaczy CR, elektromagnetyczny i piezoelektryczny firmy Bosch, ACS 752 nowe urządzenie do obsługi klimatyzacji od Boscha, jak również informację o nowych olejach Castrol. W rozdziale z nowościami opis nowego Mitsubishi Outlander PHEV z alternatywnym układem napędowym.
Szczegóły dla układy elektryczne samochodu Citroen C3 A51 z silnikami benzynowymi i Diesla:
Przedstawienie komponentów
Numaracja połączeń komponentów
Złącza i kolory przewodów
Położenie głównych jednostek sterujących
- Położenie wiązek elektrycznych
- Położenie połączeń pomiędzy wiązkami elektrycznymi
- Położenie połączeń do masy
Bezpieczniki i przekaźniki w przedziale silnika
- Położenie skrzynki rozdzielczej bezpieczników BMF4
- Położenie złączy w skrzynce PSF1
- Rozmieszczenie beazpieczników w skrzynce PSF1
Bezpieczniki i przekaźniki w kabinie
- Położenie skrzynki rozdzielczej bezpieczników BFH1
- Położenie bezpieczników w skrzynce BSI1
Położenie komponentów
- Komponenty w fotelu kierowcy
- Komponenty w drzwiach tylnych lewych
- Komponenty w drzwiach po stronie kierowcy
Komponenty silnika DV4C
Komponenty silnika DV4TD
Komponenty silnika DV6ATED4
Komponenty silnika EP6C
Legenda komponentów Citroen
Schematy elektryczny Citroena C3 A51 z silnikami benzynowymi i Diesla:
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Zasilanie
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Rozruch
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Ładowanie
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Zasilanie Linii CAN
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - złącze diagnostyczne i tablice przyrządów
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - PSF1
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - BSI1
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Podgrzewanie elektryczne kabiny
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Chłodzenie silnika z klimatyzacją
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Oświetlenie zewnętrzne z regulacją wysokości reflektorów ( bez reflektorów Xenon)
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Wycieraczki
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Spriskiwacze Szyb
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Podgrzewanie tylnej szyby
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Oświetlenie wnętrza
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Podnośniki szyb
- Schemat elektryczny Citeroen C3 A51 - Klakson
W autoelektro nr 165 zawarto również informację na temat Rekordowych targów motoryzacyjnych w katowickim Spodku a w dziale Technika przedstawiono Audi A3 1,4 TFSI ultra: sportowy mistrz oszczędności
Magazyn AutoElektro jest miesięcznikiem poświęconym elektromechanice i elektronice samochodowej. Integralną częścią każdego numeru są szczegółowe i przystępnie sporządzone schematy układów elektrycznych oraz układów wtryskowo-zapłonowych poszczególnych marek samochodów, wzbogacone dokładnymi ilustracjami.
Seria
AutoElektro to miesięcznik kierowany przede wszystkim do warsztatów i serwisów samochodowych. Wybór zawartych w nim tematów zainteresuje jednak szersze grono odbiorców branży motoryzacyjnej.Magazyn porusza również zagadnienia techniczne oraz problemy, z którymi zarówno użytkownicy samochodów, jak i warsztaty naprawcze mogą się zetknąć w niedalekiej przyszłości. Artykuły szkoleniowe prezentowane są przez grono niekwestionowanych autorytetów w dziedzinie elektroniki samochodowej, nauczycieli i wykładowców akademickich, konstruktorów sprzętu diagnostycznego, prowadzących szkolenia dla serwisów samochodowych.
PŁATNOŚĆ
I WYSYŁKA
PŁATNOŚĆ I WYSYŁKA TOWARU
W chwili obecnej Klient ma do wyboru następujące formy płatności oraz opcje dostawy:
- Przesyłka krajowa
- Przedpłata na konto Płatność można dokonać wpłacając bądź przelewając pieniądze na nasze konto w mBank. Wybierając tę opcję do ceny towaru, należy doliczyć 11,00 PLN tytułem kosztów wysyłki.
- Przesyłka pobraniowa Zapłata za zakupiony towar następuje przy odbiorze przesyłki (u listonosza). W tym przypadku do ceny towaru doliczyć należy 15,00 PLN tytułem kosztów wysyłki.
- Przesyłka zagraniczna (na terenie Europy) - Jedyną akceptowaną formą płatności w tym przypadku jest wpłata bądź przelew na konto. Koszt wysyłki takiego zamówienia wg cennika Poczty Polskiej uzależniony jest od wagi danej przesyłki. Przed zakupem obowiązkowo wymagany jest kontakt z Biurem Obsługi Klienta, w celu zważenia przesyłki i wyceny dokładnego kosztu wysyłki.
- Odbiór osobisty - Odbiory osobiste możliwe w siedzibie firmy: ul. Bohaterów Studzianek 13/5; 26-670 Pionki po wcześniejszym kontakcie z Biurem Obsługi Klienta.
Paczki wysyłamy codziennie w dni robocze (od poniedziałku do piątku) za pośrednictwem Poczty Polskiej.
Wszystkie ceny są cenami brutto i zawieraja podatek VAT.